Większe litery Mniejsze litery Czytelna czcionka Podkreślenie łączy Odwrotny kontrast Skala szarości Jasne tło Wysoki kontrast Resetuj ustawienia

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. 

 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 


Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Pliki do pobrania

Raport dostępności Muzeum Podkarpackiego w Krośnie / 01.09.2021 Pobierz plik
Raport dostępności Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy / 18.02.2022 Pobierz plik
/ 29.11.2023 Pobierz plik

Czas wytworzenia: 16.12.2021 8:35:00
Udostępniający: Sebastian Wieczorek
Czas pierwszej publikacji: 16.12.2021 8:36:23
Czas wygenerowania: 18.02.2022 10:39:02
Czas ostatniej zmiany: 20.02.2024 8:40:09

Data publikacji Autor Opis zmian Akcja
29.11.2023 10:28:11 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. 

 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 


Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 29.11.2023 10:28:11
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
23.11.2023 14:32:52 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. 

 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 


Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 23.11.2023 14:32:52
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
22.11.2023 12:40:31 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:

 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 


Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 22.11.2023 12:40:31
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
22.11.2023 12:39:45 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:

 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 22.11.2023 12:39:45
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
22.11.2023 12:38:02 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:
 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 22.11.2023 12:38:02
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
22.11.2023 12:36:32 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:
 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed muzeum znajduje się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsce parkingowe. 

Dostępność toalety 

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku 

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku 

W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl
 

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 22.11.2023 12:36:32
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
22.11.2023 12:19:32 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Muzeum Podkarpackie z Krośnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Data publikacji strony: 2020-01-01. Data istotnej aktualizacji: 2023-03-31. Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-31. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:
 

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować się można na numer telefonu 13 43 213 76 w.11 lub na adres e-mail: muzeum@muzeum.krosno.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. 

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś innego ich elementu.
Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 
 

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. 

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,
którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

W odległości ok. 350 metrów od wejścia głównego do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajduje się przystanek autobusowy przy ul. Legionów i ul. Podwale.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Jest ono przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.
 

Informacje dodatkowe

Dostępność parkingu

W pobliżu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie znajdują się duże parkingi. Pierwszy zlokalizowany jest przy ul. Legionów. Natomiast drugi parking znajduje się przy ul. Okrzei. Przed obiektem znajdują się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsca parkingowe.

Dostępność toalety

Toaleta dla zwiedzających znajduje się na parterze muzeum. Jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku


Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu Muzeum Podkarpackiego w Krośnie są wyznaczeni pracownicy. Powiadomienie pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku


W przypadku niemożności dotarcia zwiedzającego do właściwego działu muzeum istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób.

Obsługa osób słabosłyszących

Po budynku można poruszać się z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Muzeum posiada dla zwiedzających pętlę indukcyjną. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy, bądź ustalenia terminu spotkania, wskazany jest kontakt telefoniczny na numer sekretariatu 13 43 213 76 lub kontakt drogą elektroniczną muzeum@muzeum.krosno.pl .

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny jest od grudnia 2021 r. budynek  „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 22.11.2023 12:19:32
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
22.02.2022 10:23:01 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa Muzeum Podkarpackiego w Krośnie będzie częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych do końca 2021 r. (www.muzeum.krosno.pl)

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

·         Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

·         Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej, alternatywnej formie

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Rozpatrywanie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeżeli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,

którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny będzie od grudnia 2021 r. budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku. Przed obiektem znajdują się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsca parkingowe.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 22.02.2022 10:23:01
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
18.02.2022 10:41:24 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa Muzeum Podkarpackiego w Krośnie będzie częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych do końca 2021 r. (www.muzeum.krosno.pl)

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

·         Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

·         Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej, alternatywnej formie

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Rozpatrywanie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeżeli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,

którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny będzie od grudnia 2021 r. budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku. Przed obiektem znajdują się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsca parkingowe.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 18.02.2022 10:41:24
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
18.02.2022 10:40:45 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa Muzeum Podkarpackiego w Krośnie będzie częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych do końca 2021 r. (www.muzeum.krosno.pl)

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

·         Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

·         Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej, alternatywnej formie

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Rozpatrywanie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeżeli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,

którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny będzie od grudnia 2021 r. budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku. Przed obiektem znajdują się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsca parkingowe.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.

 

Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 18.02.2022 10:40:45
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
18.02.2022 10:39:02 Julia Komornicka Modyfikacja dokumentu

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa Muzeum Podkarpackiego w Krośnie będzie częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych do końca 2021 r. (www.muzeum.krosno.pl)

Strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. (www.karpackatroja.pl)

Treści niedostępne

·         Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku są niektóre pliki pdf, np. fragmenty publikacji, wszystkie filmy oraz prezentacje

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada

·         Pan Robert Kubit – Muzeum Podkarpackie w Krośnie, e-mail: robert.kubit@muzeum.krosno.pl; telefon: 13 432 13 76 wew. 16

·         Pan Paweł Zając – Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, e-mail: p.zajac@karpackatroja.pl; telefon: 13 440 50 40

Każdy ma prawo

·         Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

·         Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej, alternatywnej formie

Żądanie musi zawierać

·         Dane kontaktowe osoby zgłaszającej

·         Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie

·         Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej

Rozpatrywanie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeżeli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Muzeum Podkarpackie w Krośnie posiada 4 obiekty

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Muzeum zlokalizowane jest w budynku Pałacu Biskupiego,

którego początki sięgają XIV wieku. Jest to budynek zabytkowy, znajdujący się na terenie starego miasta, w którym niemożliwe są, ze względu na zalecenia konserwatorskie, inwazyjne prace architektoniczne i inwestycyjne, mogące podnieść poziom dostępności Muzeum. Dziedziniec i parter przystosowane są do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pozostałe części Muzeum pozbawione są takiej możliwości. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Skansen składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, grodziska znajdującego się na wzgórzu oraz platformy widokowej, jest dostępny dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Pawilon wystawowy i park archeologiczny jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Grodzisko i wieża widokowa pozbawiona jest możliwości zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Budynek udostępniony będzie zwiedzającym w grudniu 2021 r. Będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących i niedosłyszących. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających przez cały rok kalendarzowy.

·         Dom Mazurkiewiczów w Krośnie, ul. J. Szczepanika 2. Budynek w którym znajdują się magazyny studyjne szkła jest nieprzystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do obiektów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie prowadzi jedno wejście

·         Muzeum Podkarpackie w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 16. Wejście do Muzeum przez zabytkowy portal wejściowy z pocz. XVII w. od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze za głównym wejściem do Muzeum. Do pokonania trzy schody. Kontakt alarmowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo po prawej stronie od wejścia do sekretariatu (włącznik w ścianie tunelu).

·         Budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. Wejście do budynku od strony ul. J. Piłsudskiego. Kasa biletowa znajduje na parterze, w głównym wejściu do Muzeum Podkarpackiego.

·         Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, Trzcinica 646. Dojazd do skansenu z drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Wadowice w Trzcinicy za znakami informacyjnymi. Z parkingu, położonego przy pawilonie wystawienniczym udajemy się do wejścia. Brak schodów do pokonania. Kasa na parterze.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

·         Dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach dostępny będzie od grudnia 2021 r. budynek Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda” w Krośnie, ul. J. Piłsudskiego 14. W budynku jest winda. Zwiedzanie wystawy archeologicznej (pętla indukcyjna z tablicami informacyjnymi, kopie eksponatów dla niewidomych, publikacje – przewodnik w języku brajla). Zwiedzanie wystawy i udział w imprezach organizowanych przez Muzeum w sali konferencyjnej po uprzednim zgłoszeniu chęci wizyty i uzgodnieniu terminu.  Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku. Przed obiektem znajdują się wyznaczone dla osób niepełnosprawnych, płatne miejsca parkingowe.

·         W pozostałych budynkach, ze względu na ich zabytkowy charakter, nie można wprowadzać rozwiązań ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, bez dużej ingerencji w substancję zabytkową.


Dostępność architektoniczna Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja znajduje się w Trzcinicy k. Jasła. Jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Składa się z pawilonu wystawowego, parku archeologicznego, sektora hodowlanego, znajdującego się na wzgórzu grodziska oraz platformy widokowej. Budynek podzielony jest na dwie części: część dla zwiedzających oraz część administracyjną. W części dla turystów zlokalizowane są pomieszczenia sprzedaży biletów, pomieszczenie dozoru, sklepik z pamiątkami, sala wystawowa, sala konferencyjna, szatnia i toalety. Na pierwszym piętrze znajdują się: restauracja, dwie sale do prowadzenia lekcji muzealnych i warsztatów oraz toalety. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia administracyjne, stolarnia, sale do prowadzenia warsztatów, pokoje gościnne, magazyn, kotłownia i garaże.
Skansen posiada własny parking z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. Na parterze, dla osób poruszających się na wózkach, dostępne są podjazdy niwelujące niedogodności związane z schodami i progami. Wejście do Skansenu jest bezprogowe. Toalety są dostępne, zarówno dla osób z trudnościami w poruszaniu się, jak i osób na wózkach. Znajdują się one na parterze i na piętrze. Toaleta na parterze wyposażona jest w przewijak. W budynku Skansenu dostępna jest winda umożliwiająca wjazd na piętro. Wszystkie sale: wystawowa, konferencyjna, lekcyjna, warsztatowe oraz restauracja są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wyjście z budynku w kierunku parku archeologicznego posiada podjazd niwelujący schody. Rekonstrukcje drewnianych chat usytuowane są na wolnym powietrzu i udostępnione do zwiedzania. W przypadku osób poruszających się na wózkach lub z dysfunkcją ruchową rekomendujemy zwiedzanie z osobą towarzyszącą lub przewodnikiem. Skansen nie został wyposażony w pętlę indukcyjną, posiada natomiast   plany tyflograficzne obiektu dla osób z dysfunkcją wzroku, które dostępne są w kasie biletowej. Skansen można zwiedzać z psem przewodnikiem (z wyjątkiem sektora hodowlanego, z uwagi na obecność innych zwierząt). Ze względu na fakt, że grodzisko usytuowane jest na wzgórzu, na które prowadzą liczne schody, wejście dla osób niepełnosprawnych ruchowo jest utrudnione. (W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wyjścia na grodzisko drogą przeznaczoną do zejścia – za zgodą kierownictwa). Ścieżki na grodzisku są wyłożone otoczakami i dranicami, co stanowi utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach. Platforma widokowa jest nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach (brak windy). Pracownicy Skansenu reagują na prośby płynące ze strony osób z niepełnosprawnościami i pomagają im w razie potrzeby.
 

Data publikacji 18.02.2022 10:39:02
Autor Julia Komornicka
Opis zmian Modyfikacja dokumentu
Używamy Cookies - Więcej zamknij informację o cookies
przewiń stronę do góry

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!

Szanowny użytkowniku,

Tożsamość administratora systemu

Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429). Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.

Tożsamość administratora danych

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji. Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu. Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.

Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP

Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa. W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).

Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych

Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.

Okres przechowywania danych

Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje. Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.

Prawa podmiotów danych

Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl. Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych

Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247). Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.